3 narzędzia ułatwiające przygotowanie atrakcyjnych postów na Instagrama


23 stycznia 2020

Czy można szybko usunąć tło ze zdjęcia? Jak całkiem za darmo stworzyć intro lub animację, nie będąc grafikiem? W tym artykule postaramy się pomóc Ci odnaleźć narzędzia, które usprawnią prowadzenie Instagrama. Dzięki nim zyskasz na czasie oraz będziesz mieć świetnie przygotowane fotki, oraz animacje. Twój profil zmieni się o 180 stopni! Zainteresował Cię ten temat? Zapraszamy do lektury!
Jak usprawnić prowadzenie Instagrama

Jak usprawnić prowadzenie strony na Instagramie?

W dużej firmie zwykle zatrudniony jest specjalista, który przejmuje opiekę nad koordynacją działań promocyjnych. Natomiast w jedno lub dwuosobowej działalności obsługa mediów społecznościowych staje się zazwyczaj domeną właściciela. Z jednej strony wydaje się to być korzystnym rozwiązaniem, ponieważ nie ponosisz dodatkowych kosztów. Należy jednak ten aspekt rozpatrywać także pod kątem utraconych możliwości. Dlaczego? Ponieważ profesjonalne prowadzenie Instagrama będzie dla Ciebie korzystniejsze zarówno pod względem finansów, jak i efektów. Wynika to z niezaprzeczalnego faktu, że zawodowcy mają większe doświadczenie i wiedzę. Stąd social media przejęte przez agencję są dokładnie przemyślane i realizowane terminowo.

Systematyczność i dopasowana do Twoich potrzeb strategia to podstawy sukcesu każdej kampanii. Inną alternatywą są szkolenia z Instagrama. Na nich dowiesz się jak efektywnie promować swoją działalność on-line. Podpowiemy Ci teraz, które narzędzia usprawnią prowadzenie profilu firmowego na Instagramie. Jakie aplikacje będą must-have?

Remove Background

Szybka i świetnie sprawdzająca się aplikacja. Jest ona bezpłatna i działa w wersji desktopowej. Do czego służy? Najprościej ujmując, potrafi szybko usunąć tło ze zdjęcia. Wystarczy, że załadujesz zdjęcie z dysku komputera za pomocą jednego przycisku. Resztą zajmują się algorytmy! Zwrotnie otrzymujesz grafikę w formacie PNG – z zachowaniem przezroczystego tła. Dzięki temu możesz podłożyć dowolną scenografię lub wypełnienie drugiego planu. Remove Background świetnie nadaje się do prostego obrabiania zdjęć packshotowych.

Renderforest

Ma dwie duże zalety – jest darmowy i niezwykle przydatny. Z nim możesz kreować profesjonalne intra, prezentacje, animacje z dźwiękiem. Twój profil na Instagramie zyska świeży i nowoczesny wygląd. Nie musisz się znać na robieniu wizualizacji, by je tworzyć! Program ten jest niezastąpiony w promowaniu np. brandu lub całej firmy.

Smartmockupps

Z niego również skorzystasz bezpłatnie. Do czego może się przydać? Załóżmy, że masz zdjęcie grupy pracowników i chcesz dodać logo na ścianie za nimi. W zaledwie kilka sekund będziesz mieć to, czego potrzebujesz. Smartmockupps pomoże Ci uzyskać rewelacyjne efekty. Pozostaje zrobić tylko dodać grafikę na koncie mediów społecznościowych.

Samodzielnie czy z agencją? Prowadzenie profilu firmowego – Instagram bez tajemnic

Wymieniliśmy tylko podstawowe narzędzia, które mogą być praktycznym udogodnieniem Twojej pracy. Na początek z pewnością będą wystarczającym wsparciem. Pamiętaj jednak o tym, aby działać w sposób przemyślny i zgodny ze zdefiniowaną wcześniej strategią. W przeciwnym razie wprowadzisz niepotrzebny chaos. Aby uniknąć tej sytuacji, prowadzenie kampanii na Instagramie warto powierzyć specjalistom.
Prowadzenie Instagrama

Jeśli zdecydujesz się nam zaufać, to możesz liczyć na ofertę szytą na miarę Twoich potrzeb

Jako Creative Answer jesteśmy profesjonalną agencją social media z siedzibą w Warszawie. Wystarczy się z nami umówić na rozmowę lub spotkanie, w którego trakcie przedstawisz nam swój punkt widzenia. My zajmiemy się dokładnym profilowaniem grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć. W porozumieniu z Tobą przygotujemy harmonogram kampanii reklamowej. Ustalimy również prowadzenie social mediów na podstawie czytelnego cennika.

Zainteresowała Cię nasza propozycja lub masz dodatkowe pytania? Czekamy na Ciebie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Polecane produkty
Dane kontaktowe
Email
office@creativeanswer.pl

Telefon
+48 22 622 44 20

Adres
Altowa 34
02-386 Warszawa
Polska
Napisz do nas!
Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej!